BUĎ FIT

#VYGOOGLENO
Zpět

Léto ještě nekončí a člověk by se stejně měl držet ve formě po celý rok. Existuje celá řada virtuálních pomocníků a jednoho takového si vytvořil také Google. Jmenuje se příznačně „Fit“.

 

Někomu stačí cvičit „jen tak“, ale někdo k tomu potřebuje čísla. Spoustu čísel a grafy k tomu. Proč? Přece abyste mohli sledovat, jak se zlepšujete. Protože nic vás k dalším výkonům nemotivuje tolik, jako když máte možnost vidět pozitivní výsledky. S Google Fit je to všechno o něco jednodušší a hlavně zábavnější. Jakmile aplikaci poprvé spustíte, zeptá se vás na vaši hmotnost, výšku, pohlaví a cíl a tím počáteční průzkum končí. V tuhle chvíli byste se klidně mohli rozeběhnout a Fit by poznal, že běžíte. Uraženou vzdálenost, rychlost i počet kroků by si pak pečlivě zapsal, abyste svůj výkon mohli patřičně analyzovat. Kromě chůze a běhu umí Fit automaticky měřit také jízdu na kole. V době šestipalcových pádel je ovšem trochu nepraktické si na běhání nebo na kolo brát mobil. Jestli vás až doteď nenapadlo žádné rozumné využití chytrých hodinek, jedno vám poradíme. Aplikace Google Fit spolupracuje se všemi hodinkami se systémem Android Wear. To znamená, že až se příště půjdete proběhnout, nebudete s sebou muset vláčet telefon. Hodinky si s měřením vzdálenosti, rychlosti i spálených kalorií poradí stejně dobře a všechna nasbíraná data pak zase pěkně předají vašemu smartphonu. Sportovní svět se ale netočí jenom kolem běhu, chůze a cyklistiky. Co třeba curling? Gymnastika? Snowkiting? Chůze s kočárkem!? I tyhle aktivity si do Fitu můžete zaznamenat. Jednoduše si ve velmi dlouhém seznamu najděte tu svou činnost, čas a případně vzdálenost, kterou jste urazili. Aplikace si zase všechno zapamatuje a zapíše.

 

Honor_7__beh Honor_7__graf
Fit měří čas, pomocí GPS vzdálenost a díky tomu dokáže spočítat i průměrné tempo. Na základě toho odvozuje také počet spálených kalorií.

Svou dlouhodobou aktivitu můžete sledovat v přehledném grafu. Vaším cílem by samozřejmě mělo být, aby křivka stoupala.

Honor_7__kolac moto360sport

Všechny aktivity Google Fit zapisuje do denního prstencového přehledu. Ten se naplní, když dosáhnete svého nastaveného cíle.

Moto 360 Sport, jedny z nejoceňovanějších sportovních hodinek současnosti.

Může se zdát, že Google Fit nijak nevybočuje z řady ostatních fitness trackerů. V čem ale naprosto exceluje, je integrace dalších aplikací. Stává se tak vaší osobní fitness centrálou. Například do aplikace Lose It! můžete zaznamenávat, co jste za den snědli, a díky propojení s Google účtem budete svoje stravování moci sledovat také ve Fitu. V tuto chvíli Google Fit podporuje desítky aplikací třetích stran a kompletní seznam najdete skrytý za QR kódem níže. Google Fit ani žádná jiná aplikace vám nezaručí, že do roka uběhnete maraton. Dřina je dřina, s aplikací nebo bez ní. Rozhodně jde ale o vynikající způsob, jak se kontrolovat. Vidět narůstající vzdálenosti, rychlejší časy, rostoucí tempo a ubývající hmotnost, to je perfektní motivace k tomu, abyste se na to po dvou týdnech nevykašlali.


 

Text: Lukáš Kunce

 

Zpět