Březnové techobraní

#Zaujalo nás
#To chceš
#zaujalonas
#Připojené hračky
A je to tady – smíšená neboli mixnutá realita už přechází od konceptu do reality. Do té reálné reality, ne virtuální nebo rozšířené. Zatočila se vám hlava? Nám taky. Proto se pojďme pohodlně usadit do křesla a vychutnat si další sexteto toho technologického nej za poslední dobu.
Zpět

Přenosná ekomyčka

tetra-imageKaždý správný prodejce spotřební elektroniky vám v mžiku vyjmenuje pět důvodů, proč v ruce myjí talíře už jen dinosauři a proč byste měli zakoupit novou Hyperüber myčku 20A+. Pokud vás ale baví ekologické projekty, jako např. samosebou.cz, můžete panu prodejci sdělit, že on sám je dinosaurus, když nezná Tetra Connected Countertop Dishwasher. Tento šikovný přístroj využívá ohmického ohřevu, a tak během 10 minut vyčistí vaše nádobí, a nemusí být ani připojen k přívodu vody. Tu tam totiž lijete seshora. Vítěz ceny za inovaci veletrhu CES dokáže i vařit a jeho průhledný vršek zajistí, že se při mytí zabaví i vaše kočka.

Tetra-specs

 

Robokop na robokopci

x-default
 

Hory jsou místo zrádné. Obzvláště když po probombardýnované noci vylezete z penzionu na zasněžený kopec a najednou zjistíte, že vám uprostřed červené sjezdovky přestávají fungovat nohy. Brzy si ale budete moci nasadit robohaxny ROAM ELEVATE Robotic Ski Exoskeleton, které vašemu zmírajícímu tělu dodají potřebnou podporu, aby se z dokonalého carvingového oblouku nestal odpíchnutý rittberger následovaný trojitým para-salchowem. A to ani nezmiňujeme nepříjemnou situaci, když se dostanete s těžkými sjezdovými lyžemi do prašanu na freeride. To, aby pak měl člověk stehna jako kytary a kvadráky jako Grznár, aby to utáhnul. Jediné, co nám trochu vadí, je, že si k tomu musíte nasadit batoh. Doufáme, že kromě baterky se do něj vejde placataka a pár řízků.

Roam Elevate Robotic Ski Exoskeleton

 

Helminátor 3000

noctua-mixed-reality-safety-helmetArchitekt vám ve virtuální realitě budovu navrhne, v klasické realitě vám dodají materiály, pomocí mixnuté reality vám ji dělníci postaví, a pokud se nám výsledek bude líbit, ohodnotíme ho v rozšířené realitě pár mrzkými hvězdičkami. Sen? Brzká budoucnost? Už nám z těch realit hrabe? Všechno je možné a rozhodně chápeme, proč dnešní omladina trpí úzkostmi mnohem více než v minulém tisíciletí. Bezpečnostní helma NOCTUA vytváří pro uživatele holografické obrazy, které míchají virtuální a reálný svět, takže je pro ně mnohem jednodušší se v rozestavěné budově orientovat a přesně vědět, jaké kroky je třeba vykonat a co by se mělo dít za nejbližší zdí. Kamery, senzory, chytré touchpady – to zní mnohem víc sexy než klasické, křiklavě žluté skořápky.

Noctua

 

Fitnespánek ®

8sleepSpojení tepla, pohodlí a spánku v nás vyvolává blažený úsměv jak u Homera Simpsona slovo tralaláček. Ať už preferujete nežné slovní spojení vyhřívaný pelíšek či übermužnou grilmatračku, The Pod by Eight dokáže na základě vašich biometrických údajů během spánku měnit teplotu, čímž předčí všechny chytré spánkové aplikace o koňskou délku. Také se věnuje tzv.  „sleep coaching“ a „optimal sleep fitness“, což zní, jako kdyby vás měla matrace ve spánku svázat do TRXových popruhů a křičet na vás nacistická motivační hesla, zatímco vám bude grilovat zadek. Tento výkřik moderních technologií určitě vyzkoušejte, a pak nám pošlete video. Slovo Fitnespánek a Grilmatračka jsme mezitím přihlásili jako ochranné značky a hodláme na tom vydělat jmění.

Eightsleep.com

Karpální pohodlí

cone_mouse_layoutV dnešní době existuje spousta vychytávek a rozličných udělátek, které slibují, že kancelářskému obyvatelstvu ulehčí jejich myšení. Proč ale kupovat dvě, popř. tři věci namísto jedné? Designér Inyeop Baek proto přišel s konceptem kónické myši, která vaši ruku otočí do její přirozené polohy a vaše karpální tunely zasténají rozkoší. Nebo nezasténají vůbec, což je taky dobře. Kuželovitý tvar nejenom připomíná Kimův jaderný arsenál a přináší stejné pohodlí pravákům i levákům, ale poskytuje i dostatek plochy pro rychlou přeměnu ve vrhací zbraň.

yankodesign.com

 

Zazoomuj na Zumi

Zumi-Self-Driving-Car-Coding-Kit-01Škola hrou nemusí být jen pro děti a stejně tak i žužu brm brm roboti. Tedy robotky. Zumi je totiž malá autíčka, která vás naučí základy programování v pythonu, úvod do technologie autonomních aut a pomůže vám s prvními kroky v oblasti robotiky a strojového učení. Vlhký sen mužského osazenstva čvuťáckých poslucháren, že hodiny robotiky bude vyučovat sexy kyborgyně, je sice stále poměrně daleko, ale praktická „učebnice“ v podobě Zumi a jejího malého městečka ukazuje první krůčky tímto směrem. A řešení je tak jednoduché, že nejde jenom o záležitost pro geeky a geekyně. Pro upřesnění – na začátku odstavce nemáme chybu, ale obrábíme český jazyk. Správné rodové rozdělení je totiž to autíčko, ten autíčkáč a ta autíčka. Františka Palacká by měla z naší pokrokovosti radost.

Zümi na Kickstarter.com

 

Vychytávky pro nás hledá: Dominik Ježek

Zpět