BRÁNY SKELDALU: 7 MÁGŮ

#hry
#appky
Zpět

Jenom málo českých her se může pochlubit přívlastkem „legendární“. Brány Skeldalu rozhodně ano. A válí už i na mobilech!

 

Dílo Jindřicha Rohlíka původně vyšlo v roce 1998 pro MS-DOS a staré verze Windows. Krokovací dungeon ze staré školy u nás dosáhl obrovské popularity, ale s druhým dílem celá série tak trochu upadla. Mělo to jeden prostý důvod – autoři se přiklonili k úplně jinému žánru. To fanouškům prvních Bran Skeldalu nebylo po chuti. Trvalo to dlouhých 14 let, než jsme se dočkali právoplatné třetí kapitoly. A kupodivu se Brány Skeldalu: 7 mágů objevily nejprve na Androidu a iOS. Finální verze pro osobní počítače vyšla až o tři měsíce později.

Podobných RPG je jako šafránu, obzvlášť na mobilních zařízeních. Brány Skeldalu: 7 mágů jsou totiž klasika nejhrubšího zrna převlečená do moderního kabátu. Jediným důvodem, proč si hru nespletete s libovolným krokovacím dungeonem z 90. let, je trojrozměrná grafika. Bylo by však neslušné označit nové Brány Skeldalu za laciný experiment, který jenom hraje na nostalgickou strunu. Tvůrci novými nápady rozhodně nešetřili. Brány Skeldalu: 7 mágů jsou obrovská hra, několikanásobně větší, než jste u mobilních her zvyklí, a na detailní popis všech jejích mechanismů bychom potřebovali aspoň půlku časopisu. Vypíchneme alespoň ten nejzajímavější herní prvek. Snad každá hra s prvky fantasy má meče, sekyry a magii. Ohnivou, ledovou, vodní. To známe. Brány Skeldalu to mají taky, ale můžete v nich bojovat i za pomoci hudby. Všech 7 členů vaší party umí hrát na hudební nástroje a díky nim všechny v doslechu velmi efektivně léčit, doplňovat manu nebo dokonce oživovat. Jestliže máte chuť a čas si na mobilu zahrát něco hlubšího a trvanlivějšího než Candy Crush, pak byste Branám Skeldalu rozhodně měli dát šanci. Vynikající soubojový systém, originální nápady a propracované hádanky ze 7 mágů dělají jednu z nejlepších her loňského roku. Část hry si navíc můžete vyzkoušet zcela zdarma. A to jsme vám ještě neřekli, že původní Brány Skeldalu jsou na Androidu i iOS úplně zdarma…

 

BRÁNY SKELDALU: 7 MÁGŮ

logo-7-maguANDROID, iOS (demo zdarma, kompletní hra 6,99 €)

Zpět