Báječní a bohatí 2:

Jací jsou nejúspěšnější fashion bloggeři naší doby?
Každé čtvrt vteřiny se prý na světě narodí jeden nový fashion blog. Prokázat tohle tvrzení sice nejde, nejspíš to ale bude pravda. Vždyť nic než (ne)hynoucí sláva, bohatství a obdiv davů je to, co čeká na ty nejlepší z nejlepších! Jaké vlastnosti ale z těchto milovníků módy činí moderní hrdiny naší doby?
Zpět

Pracovitost, skvělé nápady, originalita i odvaha jít s kůží na trh. A, i když se to možná nezdá, ti nejlepší musí mít taky hodně pod čepicí. TOP blogeři, instagrameři, youtubeři a bůhví co ještě musí být hlavně dobrými byznysmeny, aby je jejich koníček taky uživil. Ponořili jsme se tedy do vod blogů a sociálních sítí, abychom pro vás vylovili skutečné velryby módního světa s mohutným planktonem kolem sebe i tsunami peněz.

 

Chiara Ferragni

Tato italská influencerka původem z Milána svůj populární blog The Blonde Salad rozjela už v roce 2009, když ve své rodné zemi studovala práva. A udělala dobře. Sama dnes přiznává, že tehdejší doba byla pro start jejího projektu naprosto ideální, protože teprve tehdy se o fashion blogy začal zajímat celý svět. Dnes už Chiara není jen úspěšnou blogerkou a instagramerkou s více než 14 miliony sledujícími, ale taky bohatou podnikatelkou a návrhářkou. Má vlastní kolekci bot, spolupracuje s celou řadou módních značek od Guess po Gucci, vydělává miliony dolarů ročně a o svých obchodních úspěších přednášela dokonce i na Harvardu. Dnes žije v L.A., vedle práce vychovává syna a právě před pár dny se vdala za italského rappera Fedeze.

Web

Instagram

YouTube

Chiara Ferragni

 

Danielle Bernstein

Blogerka z newyorského Long Islandu, která odstartovala svůj fashion blog We Wore What v roce 2010, se loni dostala až do žebříčku amerického Forbesu 30 pod 30. Dnes už se kromě dámské módy motá také kolem té pánské nebo třeba okolo interiérového designu. Za jeden příspěvek na svém Instagramu, na kterém ji sleduje 1,8 milionu lidí, si klidně naúčtuje i 20 tisíc dolarů. Danielle před dvěma lety založila taky vlastní módní značky Second Skin Overalls a Archive shoes a hodlá se vrhnout i na sluneční brýle.

Web

Instagram

YouTube

Danielle Bernstein

 

Aimee Song

Deset let zpátky studovala rodačka z Los Angeles na univerzitě interiérový design, když se rozhodla založit si blog pod názvem Song of Style. Dnes má tato stránka 4 miliony návštěv za měsíc, nemluvě o Instagramu, který sleduje skoro 5 milionů lidí. Spolupracuje se značkami jako Lacoste nebo módní dům Bloomingdale’s, pro který navrhla řadu náhrdelníků. Kromě toho vlastní firmu Song of Style Design, v rámci které může uplatnit i svůj vysokoškolský titul.

Web

Instagram

YouTube

Aimee Song

 

Julia Engel

Julia pochází z Jižní Karolíny. Před lety, při studiích na univerzitě (ano, vždy to začíná podobně), si lámala hlavu nad tím, co bude se svým oborem Podnikání jednou dělat a tak si založila blog Gal Meets Glam. Brzy ji prý začalo fascinovat, jak velký vliv na své čtenáře má, když se proklikávala na linky, které připojovala ke svým článkům a zjistila, že jí propagované kousky jsou během pár dnů vyprodané. Její styl je velmi ženský, a proto se dostala ke spolupráci se značkami vyznávajícími podobnou filozofii. Mezi nimi Tory Burch nebo třeba Coach, jejíž tváří je také Selena Gomez. Na Instagramu má Julia 1,2 milionu sledujících.

Web

Instagram

YouTube

Julia Engel

 

Olivia Palermo

Ač její jméno svádí k domněnkám, že Olivia pochází z Itálie (či dokonce Sicílie), jedná se o rodilou Newyorčanku s obrovským vlivem ve fashion businessu. Narozdíl od předešlých influencerek, nezačínala Olivia primárně jako bloggerka, ale proslavila se účinkováním v pořadu MTV The City zaměřeném na životy mladých žen žijících v New Yorku. Dnes už spravuje vlastní velmi navštěvovanou stránku, kterou pojmenovala sama po sobě a která se zabývá módou, kosmetikou i životním stylem. Na Instagramu má pak více než 5 milionů followerů, je už čtyři roky provdaná za německého modela Johannese Huebla a jeji bio najdeme i na Wikipedii, a to už je přece známka úspěchu, ne?

Web

Instagram

Olivia Palermo

 

Adam Gallagher

Móda a módní blogy nejsou jen záležitostí žen. To dokazuje i Adam Gallagher, který svou blogerskou kariéru začal už v 17 letech. Se svou stránkou I am Galla, která se věnuje nejen pánské módě, ale také cestování a obecně životnímu stylu, získal i cenu Bloglovin Award. Velmi populární je také jeho Instagram, který má přes 2 miliony sledujících a natáčí i videa na YouTube.

Web

Instagram

YouTube

Adam Gallagher

 

Připravila: Aneta Ščotková

Zpět