ATHLETICS – WORLD CHALLENGE

#hry
#appky
Zpět

Přišel čas zase jednou navléknout národní barvy a vybojovat pro svou zemi pár cenných kovů. Ani se při tom člověk nemusí zpotit, stačí precizní práce palců.

 

Screenshot_20160701-143618Za hrou Athletics – World Challenge stojí slovenské studio Pixart Games. Žádný jiný titul zatím na kontě nemají, ale rozhodně by s něčím novým přijít měli, a to brzy. Jejich tvorba lidi očividně zajímá – víc než 10 tisíc stažení v Obchodě Play a průměrné uživatelské hodnocení 4,4 hvězdičky z 5, to je úspěch. Pixel art ještě pořád nevyšel z módy, naopak se stává pořád respektovanější formou umění a Athletics toho využívá naplno. Grafika „jako z devadesátek“ v tomto případě plní svůj účel bezchybně. Jednoduché barvy a tvary jdou ruku v ruce s minimalistickým ovládáním, které na mobily prostě patří.

Screenshot_2016-06-27-11-56-34Athletics – World Challenge je kolekce 13 olympijských disciplín a od vás se čeká, že se budete hnát za lepšími výkony a překonávat jeden rekord za druhým. Poměřovat se při tom můžete s virtuálními sportovci z celého světa nebo jenom z České republiky. Nechybí ani zdravá porce sociální interakce v podobě chatu. A jak se vlastně Athletics hraje? Za předpokladu, že dotyková obrazovka vašeho zařízení funguje a na každé ruce máte alespoň jeden provozuschopný palec, nebude vám ovládání dělat potíže. Pak už záleží jenom na vaší přesnosti a načasování a to se dá snadno natrénovat. Ale nejste to jenom vy, kdo se musí zlepšovat.

Screenshot_20160701-143558

Za dobré výkony vás hra odmění diamanty, které lze směnit za zvýšení výkonnosti vašeho avatara. Jen škoda, že se hra moc nemaže s vysvětlováním, v některých případech by to pomohlo. Tipy a triky jsou schovány až pod nabídkou nastavení. Pochopitelně se v případě Athletics nebavíme o žádné simulaci olympijských disciplín. Jde o velmi jednoduchou a nenáročnou mobilní hru, kde o úspěchu rozhoduje rytmus a přesnost. Je jedno, jestli ji budete hrát 5 nebo 50 minut, o nic nepřijdete. Mobilní hra, jak se patří. A pocit z pokořeného rekordu se neomrzí nikdy.

 

iconiOS, ANDROID (zdarma)

 

 


 

Text: Lukáš Kunce

Zpět