ANDROID ASTEROID VS. DAVID KOLLER

#hudba
Koller připravuje desku coververzí svých hitů. Jeden z nich předělali Android Asteroid, jediná česká kapela, která nahrávala ve stejném studiu jako Beatles.
Zpět

Už je to venku – David Koller se chystá vydat svoje výběrové Best Of. Ale aby toho nebylo málo, rozhodl se k albu přidat ještě jedno, na němž budou nahrané jeho vlastní písničky v podání jiných interpretů. „Prostě jsem oslovil kapely, který mám rád,“ komentuje jejich výběr David. Kromě Android Asteroid se obrátil ještě na Hentai Corporation, Dana Bártu, Muchu, Vladimira 518 a Kata z Prago Union. A podle svých slov se těší, jak která kapela pojme písničky z jeho sólové tvorby – tedy ty, které nepsal pro Lucii.

Screen-Shot-2016-01-25-at-17.56.44,, Pro nás jako pro Android to znamená velkou poctu, protože David je pro nás živoucí legenda a člověk, který se nikdy nezaprodal,“ říká Tomáš Konůpka, který spolu s Janem Pospíšilem tvoří jádro Android Asteroid. S Davidem Kollerem se zná už dlouho, protože oba měli stejného učitele na bicí. A jelikož David vystupuje i se stejným basákem jako Android, byl se za nimi před třemi lety podívat v Londýně, když kapela nahrávala ve věhlasném londýnském studiu Abbey Road. A právě tady se zrodil nápad na vzájemnou spolupráci. „Byla to pro nás velká výzva, protože naše tvorba je od základu v angličtině, zatímco u Davida je základ český,“ dodává Tomáš. Androidi si pro předělání vybrali písničku Prázdný místa z desky Teď a tady. Použili z ní samply Davidova zpěvu a zbytek¨ si udělali po svém. Nahrávalo se v Mikulově, kde David Koller dlouhodobě žije. Přímo z jeho studia vedou dveře do vinného sklípku se zásobou produktů z přilehlých vinohradů a sadů. „Ty dveře jsme hned po příjezdu preventivně zavřeli, abychom vůbec něco natočili,“ směje se Tomáš.

 


 

Text: Adam Maršál

 

Zpět