ALCATEL U5

#Hrdina měsíce
Zpět

Jistě už to zažila většina rodičů školáků. Prosí vás a slibují, jen abyste jim už konečně pořídili jejich první mobil. Pochopili jste, že to budete muset jednoho dne udělat, ale nevíte si rady, jaký telefon vybrat, když nechcete utrácet zas tak moc. Jedním z povedených adeptů na první smartphone pro školáka, ale i pro ty, kdo byli až dosud věrní tlačítkovému telefonu, je Alcatel U5. Navíc už i takto levný telefon nabízí podporu rychlého LTE internetu, což vaše dítko dozajista ocení.

 

PARAMETRY

  • OS Android 6
  • 5″ IPS kapacitní dotykový displej
  • Fotoaparát 5 MPx s bleskem
  • 4jádrový procesor
  • Rychlost stahování dat přes LTE
  • až do 150 Mb/s

 

NEKLOUŽE V RUCE

Alcatel U5 nabízí díky texturovanému zapínacímu tlačítku, matnému vzorovanému zadnímu krytu a zaoblenému designu neotřelý vzhled, který dokáže zaujmout. Neklouže proto ani v malé dlani a pohodlně se drží. Při prohlížení fotek a sledování videí ocení začínající uživatelé 5″ displej s dobrou čitelností. Díky rychlému internetu v síti LTE a svižnému čtyřjádrovému procesoru zvládne telefon bez problémů i hraní online her nebo u mladé generace tolik populární streamování vlastních videí. Těm, kteří si naopak potrpí na co nejjednodušší ovládání telefonu, je určen režim Easy Mode. Ten zobrazí na displeji zjednodušené menu a umožní rychlý přístup k základním aplikacím.

 

UKAŽTE SE

Alcatel U5 je vybaven 2Mpx přední kamerou s bleskem a hlavním 5Mpx fotoaparátem, který dokáže pomocí interpolace pořídit až 8Mpx snímky. Děti se mohou vyřádit s nejrůznějšími zábavnými efekty a živými filtry díky aplikaci Face Mask. Telefon umí i měnit hlas uživatele. S aplikací Face Show si zase vytvoří z vlastních selfíček videoanimaci, přidají hudbu na pozadí nebo zvukové efekty a své unikátní výtvory pak mohou sdílet. Jejich kreativitu pomůže rozvíjet aplikace Instant Collage, díky které si snadno složí z momentek originální koláž.

 

VOLTE SMARTPHONE S VoLTE

Alcatel U5 je důkazem toho, že nejnovější technologie najdete i v obyčejném smartphonu. A proto je tu VoLTE, technologie pro hlasové volání v mobilních LTE sítích, které byly původně určeny jen pro rychlý přenos dat. S VoLTE oceníte rychlé spojení hovorů a jejich výbornou kvalitu. Alcatel U5 umí volat i přes Wi-Fi sítě díky čemu se vám dovolají i v místech mimo pokrytí signálem mobilní sítě. Dobrá zpráva na závěr – Alcatel U5 je vůbec nejlevnější mobil s podporou VoLTE a Wi-Fi voláním na českém trhu.


 

Text: Dominik Ježek

 

Zpět