7 vychytávek pro vaše zdraví a zdravější životní styl

#Návody a inspirace
#trendy
Zpět

Pozitivním trendem posledních let je stále zvyšující se počet lidí, kteří začínají řešit svoje tělo (a duši). Pohybem, jídelníčkem, zdravým spánkem, omezením alkoholu, zkrátka čímkoli. V dnešních dnech, kdy světem dalekým i blízkým zmítá zatím ne dobře známý virus, je potřeba o svoje zdraví dbát ještě více než kdy dřív. Podívali jsme se proto do světa technologií a přinášíme tipy na několik zábavných i chytrých gadgetů, které vám s vaším zdravým, anebo alespoň trošku zdravějším – ať po sobě nechceme zázraky, životním stylem pomohou!

 

  1. Chytrá lahev LARQ

Trend udržitelnosti zapříčinil, že na trhu najdete opravdu nepřeberné množství plastových lahví na vícero použití. Ty si pořizujeme zpravidla v krásných designech a s dobrým pocitem, že děláme něco pro planetu. LARQ šli ale ještě o krok dál. Představili lahev, která krom výše uvedeného (a ano, její design je opravdu neuvěřitelně povedený a v mnoha barevných variantách) dokáže sama pročistit jakoukoli vodu, kterou do ní dáte. Pomocí UV paprsků dokáže během 60 sekund vyčistit jakoukoli kohoutkovou vodu na pitnou a při zapnutí Adventure módu během dvou minut vyčistit klidně i vodu z potoka nebo řeky. Vše funguje na baterii, která vydrží nabitá 1-2 měsíce a pak ji stačí jednoduše dobít a čistíte znovu. Lahev navíc díky dvojitému plášti udržuje váš nápoj teplý (12 hodin) nebo konstantně studený (až 24 hodin). Tohle je prostě fakt bomba!

 

Cena: přibližně 2500 Kč

Link: https://www.google.com/search?q=larq

nav_larq_bottle 

  1. TytoHome – domácí lékař

TytoHome je sada, která každému umožní udělat si doma základní lékařské vyšetření. V případě potřeby vás pak chytrá aplikace ve vašem telefonu propojí přes video s lékařem. Kromě základní jednotky, která je vybavená kamerou a teploměrem dostanete v balení zařízení pro vyšetření krku a jazyka, otoskop na vyšetření uší a digitální stetoskop. Pro časy pandemie naprosto ideální věc, která vám ve chvílích, kdy je vám ouvej, umožní základní úkony udělat svépomocí doma, aniž byste museli za lékařem a tam ohrozit buď sebe, nebo ostatní. Tento gadget je jednoduše dostupný především v USA, ale lze si ho objednat i do Evropy. Vzhledem k úspěchu, který na zámořských trzích slaví se ale jistě brzy dočkáme i oficiální evropské podpory a distribuce.

Cena: přibližně 6500 Kč

Link: https://www.google.com/search?q=tyto+home+remote+exam

tytohome-remote-exam-kit

 

3. AliveCor Kardia Mobile

Jednoúčelová, ale přesto pro mnohé potřebná vychytávka. AliveCor Kardia Mobile poskytuje svému majiteli stylový i funkční EKG měřák v kompaktním balení. Dovoluje tak měřit a kontrolovat srdeční funkce kdykoli a kdekoli. Po spárování s aplikací během třiceti sekund vytvoří grafický elektrokardiogram, který kdykoli při podezření na potíže můžete jednoduše elektronicky předat svému ošetřujícímu lékaři.

Cena: přibližně 1500 Kč

Link: https://www.alivecor.com/kardiamobile/

alivecor-kardia-mobiles-30-sekunden-ekg-fuers-smartphone_6

 

  1. Nima detektor lepku

Někteří lidé se lepku snaží vyhnout proto, aby žili zdravěji, jiní se mu ale vyhýbat musí ze zdravotních důvodů, ať už se jedná o alergiky nebo přímo celiaky. Přestože jen pro tu druhou skupinu by se mohlo jednat o fatální problém, obě skupiny jistě znají, jaké to je přijít do restaurace a nebýt schopný z personálu vymámit informace, zda je ten či onen pokrm stoprocentně bez lepku. A pro obě skupiny je tady Nima, chytrý přenosný detektor lepku. Jednoduše naberte vzorek jídla, nechte Nimu pracovat a během pár vteřin víte, zda se do svého oběda můžete bez obav pustit! Tip: Pro ty, kteří mají alergii na oříšky, vyrábí Nima také speciální senzor!

Cena: přibližně 4000 Kč

Link: https://nimasensor.com

Nima-High-Gluten

 

  1. Monitor mozkové aktivity Muse

Trpíte stresem? Špatně spíte? Tahle vychytávka vám pomůže! Firma Muse přišla s domácím EEG a meditační čelenkou, která dokáže skvěle monitorovat vaši mozkovou aktivitu. Její záznam pak pošle do vašeho smartphonu nebo tabletu, který ji vyhodnotí a sestaví vám list doporučení či přímo cvičební plán, který by vám měl pomoci ke zklidnění a lepšímu zvládání stresu. Kromě těchto analýz vás Muse také motivuje k tomu, aby se chvíle, kdy opravdu vypnete a jen dopřejete mozku chvilku odpočinku, staly součástí vaší každodenní rutiny. Stojí to za to.

Cena: přibližně 6-8 tisíc Kč podle verze a výbavy

Link: https://choosemuse.com

71KKItClMXL._AC_SX425_

 

  1. Verilux CleanWave

Tahle věc vám jednoznačně ušetří nervy při cestování, a to nejenom při cestování letadlem, ale klidně MHD nebo taxíkem. Také vás stresuje, kdo všechno na sedadle před vámi seděl a co všechno na něm zanechal? Chápeme. Verilux CleanWave je řešení. Je to jakási kouzelná hůlka – ne vážně, vypadá to jako nafouknutá kouzelnická hůlka – do batůžku, která pomocí UV záření „dezinfikuje“ povrchy sedadel (a i dalších věcí, které přijdou do kontaktu s velkou spoustou lidí) od škodlivých bakterií, virů a mikrobů. Výrobce tvrdí, že úspěšně ničí 99,9% všech bakterií a virů, se kterými se na povrchu věcí setká. To zní jako něco, co by se do dnešní doby mohlo hodit, ne?

Cena: přibližně 1000 Kč podle verze a výbavy

Link: https://verilux.com/products/portable-sanitizing-wand

Snímek obrazovky 2021-02-05 v 16.11.33

 

  1. Měřič kvality vzduchu Atmotube

A teď něco pro alergiky! Ale upřímně řečeno, nejen pro ně. Atmotube Pro je malý senzor, který dokáže zjistit přítomnost různých částic ve vzduchu. A to jak prachu či základních alergenů, tak škodlivých plynů typu CO (ten, co nesmrdí, ale zabíjí). Prostě vhodná pomůcka třeba pro zimní výlety na chalupu, pokud třeba topíte dřevem. Tahle věc vám v nejhorším skrz mobilní telefon včas nahlásí, že komín netáhne, jak by měl, a že je třeba vyvětrat, abyste se v noci neudusili!

Cena: přibližně 3000 – 6000 Kč v závislosti na modelu

Link: https://atmotube.com/products/atmotube-pro

 

Atmotube_PRO_photo-33

 

Autor: Martin Starý

Zpět