7 kroků ke „zdravému” telefonu

Zbavte se mikroskopických vetřelců
#mobil
#koronavirus
#hygiena
S naším fotonávodem to zvládne každý...
Zpět

V souvislosti s šířením nemoci covid-19 chráníme své zdraví, jak jen to jde. Protože coronavirus způsobující toto onemocnění ulpívá a přežívá i na površích, čistíme, dezinfikujeme, umýváme, prostě zbavujeme potenciálního rizika nákazy. Platí to i o mobilech. Jak svůj přístroj ošetřit, aby pro nás byl zcela bezpečný? Je to jednodušší, než byste čekali. Pojďme se na to podívat v těchto sedmi rychlých krocích.

 

  1. Vypněte přístroj a vyjměte ho z obalu.

1_krok

 

  1. Většina výrobců varuje před používáním chemikálií, rozpouštědel nebo ředidel, protože by mohlo dojít k narušení nebo poškození povrchu přístroje.

2_krok

 

  1. Dokonale si vystačíte s vodou a běžným tekutým mýdlem, které je na rozdíl od nedostatkových dezinfekčních a antibakteriálních gelů jen za pár korun. Účinek obyčejného mýdla potvrdily desítky vědeckých studií.

3_krok

 

  1. Otřete mobil utěrkou navlhčenou mýdlovou vodou.

4_kdok

 

  1. Buďte obezřetní kolem otvorů. Ani voděodolné telefony byste neměli vystavovat riziku namočení v choulostivých místech, kde přitom ulpívají nejviditelnější nečistoty.

5_krok

 

  1. Umytý přístroj nakonec vyleštěte utěrkou z mikrovlákna

6_krok

 

  1. Mýdlovou vodou omyjte také kryt, který před vrácením na přístroj nechte důkladně oschnout. Telefon je nyní „bezinfekční”. Aby jím zůstal, myslete i na důkladné mytí rukou. Očistu telefonu provádějte pravidelně, nic nezkazíte tím, když ji zopakujete každý den…

7_krok

 

Autor: Adam Maršál

 

Zpět