6 TIPŮ NA SPORTY, CO VÁS ZCHLADÍ

#Sport a pohyb
Zpět

Léto je v plném proudu, a protože je škoda ho proflákat, našli jsme pro vás vodní sporty, které můžete sami vyzkoušet, aniž byste si hned museli kupovat vlastní výbavu. Více informací k našim tipům najdete díky svým smartphonům. Nepřestávejte lovit ty nejlepší vodní zážitky!

 

 

CLIFFDIVING

Cliffdiving neboli skoky do vody z několikametrových výšek ve volné přírodě se u nás v posledních letech těší stále větší popularitě. Chcete vidět, jak to dělají opravdoví profíci? Vyrazte na Desperados Highjump 2017, kde uvidíte to nejlepší a nejodvážnější. Těšit se můžete na českou i světovou skokanskou špičku. Letos byla výška posunutá na úroveň 20 metrů nad vodní hladinou. Součástí bude tradičně i bohatý hudební program. Headlinery budou djs Stanton Warriors z Velké Británie a projekt Smash Hifi Life, z českých zástupců pak kapela Wohnout. Highjump proběhne v termínu 4. – 5. srpna v Hříměždicích u Příbrami. Dvoudenní vstupenky pořídíte v předprodeji od 700 Kč.

» highjump.cz

 

A pokud byste se sami chtěli zlepšit ve skocích, přihlaste se rovnou z mobilu na HighJump Camp, který v Havířově ve dnech 9.–15. července povede naše nejlepší skokanka Lucka Absolonová (LucieAbs@seznam.cz).

 

high_jump

 

 

 

FLYBOARD

Sníte o tom, jaké by to bylo létat na hladinou? Sen si splníte díky speciálnímu zařízení s vodními tryskami, kterému se říká flyboard. Vybírat můžete ze tří různých lokalit, a to Davle, Orlické přehrady a Dalešické přehrady. Nemusíte nic umět, všechno vám řeknou na místě. Ceny začínají na 1500 Kč za deset minut.

» flyboard.cz

 

flyboard_davle

 

 

JETSURF

Jetsurfing si oblíbí milovníci pořádně rychlé jízdy. Jetsurf je v podstatě klasický surf se zabudovaným motorem, díky kterému si užijete dokonalý surfing i bez vln a větru. Pokud chcete tenhle „rychlosurf“ vyzkoušet na vlastní kůži, udělejte si výlet na Moravu do Jetsurf Academy. Otevřeno mají až do září a vybírat můžete ze dvou různých typů výcviku. Hodinová lekce přijde na 2 000 Kč, čtyřhodinový kurz pak zhruba na 5 000 Kč.

» jetsurf-academy.cz

 

jetsurf

 

 

WINDSURFING

I když je to krásný sport, málokdo si pořídí rovnou vlastní výbavu. Pokud si chcete osahat, jaké to je, zajeďte třeba na Lipno v Černé v Pošumaví.

» lipno-windsurfing.cz.

 

Jako tip na dovolenou doporučujeme český kemp X-Centrum na břehu italského jezera Lago di Garda. Lokalita je rájem pro každého, koho mimo surfování zajímají horská i silniční kola, canyoning, paddelboarding nebo lezení po skalách a ferratách. Na všechny aktivity vám tu zapůjčí kompletní vybavení.

» X-centrum.com

 

windsurfing_garda2

 

 

 

WAKEBOARDING A VODNÍ LYŽE

Milujete snowboarding a lyžování? Pojďte si v létě vyzkoušet, jak vám to půjde na vodě. Princip wakeboardingu je stejný, akorát se jezdí po vodě. Jízdu za člunem si můžete vyzkoušet na nádrži Matylda kousek od Mostu. Zabavíte se tu i v roli pouhého diváka. Nádrž díky své příjemné teplotě nabízí skvělé podmínky pro koupání a kolem celé vodní plochy vede stezka pro bruslaře a cyklisty.

» facebook.com/WakeMatylda

 

Pokud se chcete opravdu pořádně vyřádit a jezdit na překážkách jako v zimě ve snowparku, zkuste jízdu na vleku. Super podmínky nabízí kemp Merkur na Moravě, kde jsou k dispozici dva vleky a můžete využít i služeb zkušených instruktorů. Otevřeno je až do konce října a ceny začínají na 290 Kč.

» wakemerkur.cz

 

wakeboarding_merkur

 

 

SURFOVÁNÍ

Surfování na velkých vlnách vypadá božsky, ale na mořské vlny můžeme u nás zapomenout. Naštěstí jsou tu ale i další možnosti. Co takhle udělat si výlet do zahraničí, zasurfovat si, poznat spoustu nových lidí a užít si pořádnou dávku zábavy? Všechno najednou nabízí surfové kempy, které pořádá česká agentura Surf-trip. Během léta s nimi můžete vyrazit třeba do Španělska, Francie nebo na Bali. Ceny kempů začínají od 15 tisíc korun. Pokud ještě nevíte, kam v létě k moři, vybírejte na

» surf-trip.cz

 

A jestli chcete zůstat spíš v Česku, za pomoci umělých vln si můžete zasurfovat i u nás. Netradiční zážitek slibuje třeba „Vlna pod zámkem“ v Brandýse nad Labem. Pokud je na Labi dostatečný průtok, vlna v provozu každý den. Aktuální info si najděte na:

» surfwave.cz/vlna-pod-zamkem

 

surfing_brandys

 

 

STÁHNĚTE SI DO MOBILU! PLAVEJTE V DOBRÉ VODĚ

 

Swim places

swim_places_app

ANDROID, iOS (zdarma)

 

Pokud hledáte místo, kde se můžete osvěžit, vyzkoušejte aplikaci Swim Places (dříve KdeSeKoupat). Nabízí mapu více než tisíce zajímavých míst ke koupání nejen v ČR. Zaměřuje se hlavně na méně známá místa, kde si zaplavete zdarma. Kromě jezer, rybníků, řek a lomů v appce nechybí ani placená koupaliště a aquaparky.

 

 

Koupaliště EU

koupaliste_eu

ANDROID (zdarma)

 

Mobilní aplikace pro Android zpřístupňující data o vodních plochách vhodných ke koupání, které jsou evidovány a kontrolovány Evropskou agenturou pro životní. Prohledávejte ve více než 20 000 kontrolovaných přírodních koupališť po celé Evropě!


Text: Zuzana Kantorová, foto: archiv

Zpět