5+1 věc, co jste chtěli najít pod stromečkem, ale nenašli…

#Návody a inspirace
#Zaujalo nás
#To chceš
#vychytávky
Zpět

Tak jak to letos dopadlo pod stromečkem? Zase ponožky? To je vážně pech! Možná jste si ale prostě Ježíškovi nenapsali o ty nejvíc hot vychytávky pro rok 2021. Naštěstí pro vás máme pro-tip: kromě Vánoc vás zákonitě čekají ještě narozeniny (pokud teda nemáte tu smůlu, že jste se narodili na Štědrý den…). Tak nevěšte hlavu a zapisujte si na svůj wishlist více či méně dostupných, ale přesto super cool věcí!

 

 

  1. Bose Sleepbuds II

 

Noise-cancellingová sluchátka nejsou na trhu nic nového. Zpravidla vám dopřejí ničím nerušený poslech i v místech, která jsou opravdu hlučná. Tahle novinka od Bose je ale přesný opak sluchátek a slouží jenom k jediné věci – ke klidnému spánku. Speciální špunty jsou designované tak, aby vám nevypadly z uší ani pokud ve spánku rádi cestujete po posteli, jsou super pohodlé a mají nesmrtelnou baterku. Doporučujeme je ať už máte ve zvyku dát si po obědě dvacet v kanceláři plné lidí (až samozřejmě zase budou kancly plné lidí…), často cestujete (věříme, že v roce 2021 zase budeme létat!) nebo máte prostě jen partnera, který spí tak nějak hodně nahlas.

 

Orientační cena: 7-8 tis. Kč

Snímek obrazovky 2021-01-08 v 9.32.22

 

  1. Rode NT-USB Mini

Co nás homeoffice naučil? Že 9 notebooků z 10 má opravdu příšerný interní mikrofon, takže si při nekonečných videocallech často nerozumíme. Jasně – řešením mohou být kvalitní sluchátka, ale trávit celý den ve sluchátkách taky není optimální. Pokud jste ten, co na callech často mluví, doporučujeme vyzkoušet Rode NT-USB Mini mikrofon. Ostatní vám budou lépe rozumět a o to déle udrží pozornost. Tenhle mikrofon vyniká svou malou velikostí a stojánkem, který je přímo jeho součástí, takže je to dobrý parťák i na cesty. A kdo ví, třeba se z vás nakonec ještě stane podcaster a pro mikrofon najdete i další využití…

 

Orientační cena: cca 3 tis. Kč

Snímek obrazovky 2021-01-08 v 9.45.42

 

  1. Razer Kiyo

Když už jsme u těch homeoficců, tak kromě čistého zvuku by se mohl hodit i ostrý obraz. Kdo nechce být rozkostičkovaný na zařízeních svých kolegů, měl by si pořídit lepší kameru. Na rozdíl od výrobců mobilních telefonů to občas vypadá, že výrobci počítačů se předhání, kdo použije horší čočku. Samozřejmě existují výjimky (čest jim!), ale pokud mezi ně váš počítač nepatří, máme pro vás řešení od firmy Razer. Kiyo je malá, stylová kamera, která si na vás navíc posvítí, když jsou špatné světelné podmínky. A to v krátkých zimních dnech oceníte.

 

Orientační cena: cca 3 tis. Kč

 Snímek obrazovky 2021-01-08 v 9.34.37

 

  1. Peak Design Tech Pouch

Jestli jste fanoušci fotografování a technologií celkově, oceníte tenhle batoh. Krom toho, že je vodotěsný a odolný, takže všechny vaše věci budou v suchu a bezpečí, má nesmírné množství kapes a přihrádek. To ocení každý fanda technologií-bordelář, který běžně tráví aspoň hodinu denně přehrabováním batohu, ve kterém se zatoulala sluchátka, následným rozmotáváním kabelů, nabíječek… No znáte to! Tenhle batoh je řešení.

 

Orientační cena: 1,5-2 tis. Kč

 Snímek obrazovky 2021-01-08 v 9.37.28

 

  1. SprayCare Band

Tohle je úplně dokonalý (nejen) koronavirový pomocník. Každý to známe – vlastníme několik lahviček s desinfekcí na ruce, ale nikdy žádnou po ruce a v rozprašovači u vchodu jako na potvoru zrovna došla dezinfekce. Tady je řešení. Představte si, že jste Spider Man, jenom z ruky místo pavučin střílíte právě dezinfekci, přímo do svých dlaní nebo na povrch věcí, které chcete ošetřit. SprayCare band je stylový a lehký náramek, který rozprašuje dezinfekční prostředky. Prostě jen zmáčknete tlačítko a dezinfikujete. A protože to vypadá stylově, necháte si tenhle gadget pořád na ruce a už vás zapomenuté lahvičky a prázdné rozprašovače nemusí trápit.

 

Orientační cena: cca 700-800 Kč

stažený soubor (1)

 

 

      +1. Thermomix TM 6

Ano tohle je trošku méně dostupná, proto bonusová vychytávka. Milujete domácí vaření? Máte rádi chytré věci? Pak nemůžete nadále žít bez Thermomixu. Jedná se o univerzálního pomocníka, který umí krájet, mixovat, drtit, dusit, vařit, používat metodu sous-vide, a prostě tak nějak všechno, co si umíte představit! Komunikuje s vámi přes wifi, ukládá si vaše oblíbené recepty, má skvělou dotykovou obrazovku a můžete ho ovládat přes tablet či mobilní telefon. Jasně, je to trošku dražší záležitost, ale představte si těch starostí, co vám ušetří a těch radostí, co vám naservíruje!

 

Orientační cena: cca 35 tis. Kč

 

 

 

Text: Martin Starý

Zpět