3 BLOGY O JÍDLE, KTERÉ MUSÍTE OTEVŘÍT

#Téma
Zpět

Znáte to nutkání, kdy jdete kolem ledničky a musíte ji dnes již pošesté otevřít, i když víte, že tam nic není? Protože jíst se dá i očima, nalaďte se v prohlížeči ve svém mobilu na blogy nejzajímavějších autorů o jídle současnosti!

 

KRAUTKOPF

bazalkovo-pistaciovÇ ravioliZa blogem Krautkopf (v překladu hlávka zelí) se skrývá sympatický pár přímo z hipsterského srdce Berlína. Susan a Yannic se do sebe zamilovali v roce 2006 a kromě lásky jednoho k druhému a k fotografování, sdílejí i lásku k vegetariánskému jídlu, a tak si společně založili blog. Na Krautkopfu najdete přehledně seřazené vegetariánské pokrmy dle jednotlivých ročních období. V právě probíhajícím babím létě vyzkoušejte recept na šťavnaté rajčatové rizoto, lehký salát s grilovanými broskvemi či bazalkovo- -pistáciové ravioly. Mimochodem Susan a Yannic vydali inspirativní kuchařku s 65 recepty a nádhernými fotkami. Není divu, že byla označena za jednu z nejkrásnějších německých knih roku 2016.
TIP: Susan a Yannic si pro své čtenáře připravili také mobilní aplikaci Krautkopf. Ta je určená pro vaše iPhony, iPad či Apple Watch. Najdete v ní 80 sezonních vegetariánských receptů včetně nákupního seznamu.

 

 

MY NAME IS YEH

Recepty na Molly Yeh blogu jsou inspirovány jejími židovskými a čínskými kořeny, výchovou na předměstí Chicaga v 90. letech, několika lety strávenými v New Yorku, ale také životem na farmě na americkém středozápadě. Příběhy a fotky z jejích cest se mísí s barevnými recepty, které čtenáře nejen inspirují, ale zejména jim vypráví zábavný příběh. Mollyiny recepty na dort s barevnou rýží či pórkový chléb chala se staly hitem sociálních sítí. Určitě nevynechejte rubriku „travel“, kde se díky Molly a jejím fotkám přenesete na kulinářský výlet po Izraeli, navštívíte zimní uličky Vídně i horké pláže v Los Angeles, nechybí samozřejmě místní gastro speciality. Slzet smíchy budete u momentek, ve kterých jí Molly po celý měsíc řízek. Pokud máte rádi legraci, cestování a to vše ve spojení s jídlem, s blogem „My name is Yeh“ se rozhodně nebudete nudit.

 

 

VANELJA

My name is YEH2Všechno je o potěšení. Tak zní hlavní motto blogu Vanelja, který voní severskými dálkami. Jeho autorka Virpi Mikkonen pochází z finských Helsinek a více než 10 let pracovala jako novinářka. Mimo jiné miluje foodstyling, ale také fotografování a právě tyto dvě vášně se nejvíce spojují na jejím blogu: Fotky a videa gastro lahůdek připomínají nádherná umělecká díla. Kromě skvělých a také nutričně vyvážených receptů vám doporučujeme nakouknout do rubriky „Beauty“, kde si můžete dle Virpiiných rad sami doma vyrobit přírodní kosmetiku: například limetkovou či avokádovou masku na obličej nebo tělový krém z vanilky. Na Instagramu najdete kromě inspirativních fotek pokrmů také nádherné fotky finské krajiny.

 

 


 

Text: Eliška Poláčková a Eva Samšuková

Zpět