15 MILIARD ČUMÍLKŮ

#Návody a inspirace
Zpět

Co by si muzikanti počali, kdyby neexistoval YouTube? Díky němu se můžete i z Jižní Koreje katapultovat na vrchol celosvětové hitparády. Přinášíme přehled 10 nejsledovanějších youtubových klipů všech dob, které dohromady nasbíraly přes 15 miliard zhlédnutí. Globální party je barevná jako karnevalový průvod: PSY, dvounohé i čtyřnohé kočky, koně, starověk i bowling. A všude se tančí ostošest.

 

10. KATY PERRY – ROAR

(1,26 mld.)

Pamatujete si na filmovou Honbu za diamantem? Kalifornská Katy představuje hravou moderní variaci tohoto legendárního snímku. Hodně situačního humoru v džungli a písnička, která chytne a už nepustí. I kdybyste stokrát chtěli.

 

9. MEGHAN TRAINOR – ALL ABOUT THE BASS

(1,26 mld.)

Tahle Britka se nám v pastelové scénografii snaží připomenout, že mít zadek, stehna a břicho je normální, a dokonce sexy. Šok, co? Zahoďme vespolek stahovací prádlo a příručku zaručených diet a už, proboha, jenom tancujme.

 

8. ENRIQUE IGLESIAS – BAILANDO

(1,29 mld.)

Co by to bylo za žebříček bez známého donchuána? Enrique Iglesias na pozadí masových choreografií vyznává lásku a tančí. Zvládá variace na flamenco, tango i moderní tance. Tohle chce ještě jednu tequilu, por favor!

 

7. KATY PERRY FEAT. JUICY J – DARK HORSE

(1,29 mld.)

Katy Perry podruhé v žebříčku s jedním z nejzábavnějších klipů vůbec. Sfingy se vlní do trapových basů a egyptské božstvo vstává z učebnic dějepisu, aby si skočilo do rytmu s psychedelickou Kleopatrou.

 

6. JUSTIN BIEBER FEAT. LUDACRIS – BABY

(1,30 mld.)

V top desítce nemůže chybět ani písnička, která loudila slzy ze všech puberťaček od Příbrami po Šanghaj. Procítěné variace na věčné „baby-baby-baby-ooh- ooh-ooh“ jako by psal sám Shakespeare 2.0.

 

5. TAYLOR SWIFT – SHAKE IT OFF

(1,32 mld.)

Textaři se rozhodli vzít si mentální dovolenou a předvedli vtipnou variaci s použitím čtyř slov. Taylor do toho názorně předvádí, že i v baletní sukýnce se dá obstojně twerkovat. Natřásání prostě přitahuje pozornost.

 

4. MARK RONSON FEAT. BRUNO MARS – UPTOWN FUNK

(1,36 mld.)

Jestli něco Mark Ronson opravdu umí, tak jsou to aktualizované reminiscence sedmdesátek. Uptown Funk je úderný hlavolez, kterého se budete za neustálého pohupování boků zbavovat jen velmi obtížně.

 

3. WIZ KHALIFA FEAT. CHARLIE PUTH – SEE YOU AGAIN

(1,44 mld.)

Recept na úspěch spočívá v dokonale vyváženém poměru dojemného klavíru, chytlavého refrénu a procítěného rapu. Přidejte špetku Vina Diesela a rázem vás youtubový katapult vystřelí na třetí místo.

 

2.TAYLOR SWIFT – BLANK SPACE

(1,46 mld.)

Country si dalo rande s popíčkem a zakrátko se narodila zbrusu nová Taylor. Tohle video má všechny potřebné přísady: kočičku, krásného modela v padnoucím obleku, vilu jako z pohádky a žhavou Taylor.

1. PSY – GANGNAM STYLE

(2,52 mld.)

Nejotravnější a zároveň nejchytlavější Asiat na světě se zjevil, aby nás naučil taneční kroky, které okoukal na dostizích. Tohle z hlavy nevymažete ani po intenzivní lobotomii, kterou vám ovšem nedoporučujeme.


 

Text: Jana Patočková, ilustrace: Tereza Talichová

Zpět