10 VĚCÍ, KTERÉ BYSTE MĚLI O MOBILU VĚDĚT PŘED ODJEZDEM NA DOVOLENOU

#Návody a inspirace
Zpět

1. ZÁLOHUJTE KONTAKTY
Mobil můžete ztratit kdykoli, tak proč ne na dovolené? Kontakty si předem zálohujte – na Google účtu, na iCloudu nebo v aplikacích jako třeba PhoneCopy. Do všech smartphonů se dá stáhnout appka, která vám pomůže najít ztracený mobil. Ujistěte se, že dokážete mobil zamknout a smazat na dálku pro případ, že ho
odevzdáte novým kamarádům v kolumbijské favele.

 

2. STÁHNĚTE SI PRŮVODCE
Ceny roamingu už dávno nebolí tak jako dřív, ale data si raději nechte na mailování, Instagram nebo Facebook. Objemné průvodce do mobilů si stáhněte pěkně doma bez rizika výkyvů připojení. Aspoň se s nimi seznámíte už před odjezdem a na místě vám pak nic důležitého neuteče.

 

3. VYFOŤTE SI HOTEL
Neznámá města po setmění zcela změní tvář, zvlášť když ochutnáte něco z místních specialit. Není nic jednoduššího, než taxikáři ukázat jméno hotelu a jeho adresu na displeji svého mobilu.

 

4. STÁHNĚTE SI APPKU AEROLINEK
Létám jen občas, mně se sbírat body nevyplatí – řeknete si. Ale vyplatí. Nejenže si časem vylétáte třeba letenku zdarma nebo upgrade do business class, ale na aplikaci letecké společnosti si můžete včas rezervovat sedadla, o která je v letadle největší zájem.

 

5. UVOLNĚTE SI PAMĚŤ
Chcete něco vyfotit, a smůla – paměť je plná. Promažte ji už doma nebo v letadle, ušetříte si spoustu času a pár vulgárních slov na svou vlastní adresu. Za to to přeci stojí.

 

6. NEUTOPTE MOBIL
K likvidaci mobilu v kapse někdy stačí slejvák. Uzavíratelný voděodolný pytlíček koupíte už za 130 Kč. Za 12 eur máte pouzdro Sahara Sailor, se kterým prý můžete fotit i 30 m pod vodou. Ale spíš je na řídítka pro mobil či navigaci v dešti. Vrcholem je potápěcí pouzdro z polykarbonátu, s nímž můžete rybám nafotit
mejdan až 40 metrů pod hladinou. Jeden kus vás vyjde na cca 1 700 Kč.

 

 

7. TERÉNNÍ POUZDRO
Telefonu to na kráse nepřidá a většinou ho už stejně máte. Ale pokud ne, za dvě tři stovky oblékněte mobil do nějakého skvělého pouzdra ve stánku na chodbě v obchoďáku. Raději volte gumu než plast, protože lépe tlumí pád z Eiffelovky.

 

8. PŘIBALTE PROUD
Když strávíte celý den mimo dosah životadárných zásuvek, začne vaše podvědomí ohlodávat myšlenka, co se stane, až vám bude volat tchýně. Není to konečně důvod, proč si koupit power banku? Alternativou pro treky mimo civilizaci jsou dobíječky na solár jako např. Goal Zero Nomad 7.

 

 

9. OBČERSTVĚTE APLIKACE
Updatovat aplikace ve vašem mobilu při zahraniční cestě na pochybném připojení je otrava, které se dalo tak snadno předejít. Protože sami často zapomínáme, připomínáme…

 

10. VYPNĚTE V LETADLE
Zapnutý telefon může zmást radionavigační systémy, což může vést k ovlivnění některých životně důležitých zařízení. A to sto metrů nad zemí nechcete.

 


Text: Adam Maršál

 

Zpět